[34] Trylogia Legenda- Marie Lu

Książki: Rebeliant, Wybraniec, Patriota
Autor: Marie Lu
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Stan: Posiadam
Ilość stron: 1026 str.
Ocena:  10/10 ♥


Jest rok 2055. Stany Zjednoczone Ameryki zostają podzielone na Kolonię i Republikę. W tych trudnych czasach, bo latach wojen między dwoma rywalami, dorastają Day i June. Pochodzą z dwóch różnych światów i początkowo są sobie zupełnie obcy. Zmienia to pewne zdarzenie. Day, pochodzący z biedoty, chcąc ratować brata włamuje się do szpitala po lekarstwo. Aby obronić się przed atakiem, posyła nóż prosto w przeciwnika. Zostaje posądzony o zabójstwo Metiasa- brata June. Ta poczyna poszukiwania za zabójcą i jest skłonna zrobić wszystko, aby tego dokonać. 

Czy Day jest rzeczywiście winny?
 W drugiej części dowiadujemy się o śmierci Elektora- władcy Republiki. Jego miejsce zajmuje syn-Anden. Grupa Patriotów na czele z June, Day'em oraz jego przyjaciółką Tess postanawia pozbyć się władcy. Day dołącza do Patriotów tylko ze względu na młodszego brata Edena, którego pragnie znaleźć. Wszyscy wiedzą już, że epidemie występujące w kraju nie były przypadkowe. Republika celowo rozsiewała wirusa. 

Czy nowy Elektor okaże się taki sam jak ojciec? Może wręcz przeciwnie?
Ostatnia część trylogii zaczęła się niepozornie. W Republice zapanował spokój. Niestety, nie na długo. W Koloniach wybuchła groźna epidemia. Republika musi uporać się z problemem dostarczając antidotum, gdyż w przeciwnym wypadku zostanie zaatakowana. Jedyną drogą do pokonania trudności okaże się być Eden. Może on posłużyć do wytworzenia antidotum. Day pragnie przemówić do kraju. Nic już nie będzie takie jak dawniej.
Moja opinia:

Jak widzicie, w mojej recenzji postanowiłam połączyć wszystkie części, aby uniknąć zbędnych, przypadkowych spojlerów, których nikt nie chce.
Co mogłabym powiedzieć na temat tej trylogii? Dołączyła do grona moich ulubionych dystopii. To tego typu książki, które pochłania się jak film. Akcja jest wartka i dynamiczna. Książki są napisanym prostym językiem, bez zbędnych opisów, Autorka zaserwowała nam, czytelnikom wciągającą trylogię opowiadającą o dorastaniu, sile i odwadze. Czego chcieć więcej? Każdy powinien sięgnąć po te pozycje.

Polecam serdecznie! ☻

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Translate