[35] Dzieci gniewu- Paul GrossmanKsiążka: Dzieci gniewu
Autor: Paul Grossman
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 15 lipca 2015r.
Stan: Współpraca/Posiadam
Grubość grzbietu: 2,3cm
Ilość stron: 368 str.
Ocena:  10/10 ♥


Krótki opis:

Jest rok 1929. W powojennym Berlinie nadchodzi czas dla nowej dekady. Każdy przygotowuje się do powitania nowego dziesięciolecia. W tym czasie Willi Kraus, detektyw pracujący w berlińskiej policji dokonuje niezwykłego odkrycia. Otóż w miejskich kanałach odnajduje jutowy worek. Nie byłoby to nic nadzwyczajnego, gdyby nie jego wnętrze- kości małych dzieci wraz z Biblią z zaznaczonym fragmentem o dzieciach gniewu. Niestety żyd zostaje odsunięty od śledztwa i dostaje zupełnie inne zadanie, a mianowicie odkrycie dlaczego kiełbaski są skażone. Dla naszego bohatera jest to bardzo trudne do zniesienia, gdyż w głębi serca nadal pragnie dowiedzieć się kto jest dzieciożercą, tymczasem dostaje błahą sprawę do rozwiązania. Wie, że musi działać na własną rękę i poświęcić wszystko dla poszukiwania.  Kto kryje się za tak okrutnym przestępstwem? Czy dwa śledztwa są ze sobą połączone?


Wydanie:

Musicie przyznać, że okładka jest cudowna, od razu przyciąga uwagę. Zawiera skrzydełka, na których znajduje się notatka o autorze oraz krótkie opinie ludzi ze znanych portali, czy czasopism o książce. Cóż, Dzieci gniewu są tak pięknie wydane, jak  każda książka od SQN ♥

Moja opinia:

Koniecznie sięgnijcie po tę powieść, aby poznać odpowiedzi na powyższe pytania. Książka wciąga już od pierwszych stron. Mnóstwo akcji, tajemniczych intryg. Przede wszystkim jest to bardzo realistycznie napisany kryminał. Śmiało mogę stwierdzić, że jeden z lepszych jakie do tej pory czytałam. Wiele osób mówi, że w ,,Dzieciach gniewu" znajdziemy dużo krwawych, obrzydliwych momentów. Według mnie, rzeczywiście były to czasem przerażające sceny. Na dodatek przy czytaniu książki nocą. Bardzo spodobało mi się to, jak autor przedstawiał historyczne wydarzenia i wplatał je między wątek kryminalny.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania cudownej lektury dziękuję wydawnictwu SQN ♥

2 komentarze:

  1. Hej:) Nominowałam cię do Liebster Blog Award, po więcej informacji zapraszam na http://boookloverss.blogspot.com/2016/07/liebster-blog-award.html xD

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta książka jest bardzo dobra! Nie spodziewałam się,że spodoba mi się aż tak.Słyszałam różne opinie i nie nastawiałam się na coś niesamowitego,ale przeżyłam ogromne zaskoczenie!

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Translate