[20] Chudszy- Stephen King

  Książka: Chudszy
Autor: Stephen King (Richard Bachman)
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: lipiec 2015
Stan: Posiadam
Liczba stron: 408
Grubość grzbietu: 2,5cm
Ocena:  10/10 ♥

Zapewne wielu z Was nie wie, że Stephen King podpisywał się na kilku swoich książkach pseudonimem ,,Richard Bachman". Ponoć chciał przez to zobaczyć czy jego książki rzeczywiście są tak świetnie odbierane, czy po prostu czytelnicy oceniają je po nazwisku. Dopiero w 1855r. okazało się, że King i Bachman to ta sama osoba :D

Billy Halleck to amerykański adwokat, ale także kochający ojciec i mąż. Od wielu lat próbuje walczyć z nadwagą, ale wszystko jest silniejsze od tego. Pewnego dnia jadąc autem przypadkiem potrąca Cygankę przechodzącą przez jezdnie. Wkrótce odbywa się spotkanie w sądzie, gdzie przed oczami głównego bohatera pojawia się mąż zmarłej kobiety i cicho, ale jakże tajemniczo wypowiada jedno słowo: ,,Chudszy". Kilka dni później Bill zauważa, że zrzucił kilka zbędnych kilogramów. Próbował sobie wmówić, że to po prostu wynik diety. Wkrótce przeraził się. Zaczął chudnąć w oczach z dnia na dzień. Ze 11 kg spadł na 60! Nie do wiary! Halleck zaczyna domyślać się, że jest to spowodowane urokiem rzuconym przez Cygana i natychmiast próbuje to odkręcić.
 
Czy rodzina wesprze Billa w ciężkiej sytuacji? Czy Billowi uda się powrócić do dawnej wagi?

Jeżeli jesteś ciekawa/y jak potoczą się dalsze losy Billa Hallecka zachęcam Cię do przeczytania tej wspaniałej lektury. Muszę przyznać, że całkowicie zgadzam się z napisem widniejącym na okładce, a mianowicie: ,,groza połączona z wisielczym humorem". Początkowo książka była dla mnie zabawna, jednak wkrótce przestało mi być do śmiechu.

Serdecznie polecam książkę każdemu, kochającemu wzruszające i pełne emocji lektury.

 

2 komentarze:

 1. Ahh...
  Ile to było krzyków i jęków!
  Po skończeniu tej książki wpadłem w depresję.
  Niezła recenzja skarbie!
  Czekam na więcej.
  Ściskam,
  Kuba. ♥

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Translate