[18] Syn Neptuna- Rick Riordan

  Książka: Syn Neptuna
Autor: Rick Riordan
Wydawnictwo: Galeria książki
Data wydania: 25 stycznia 2012
Stan: Pożyczone z biblioteki
Liczba stron: 480
Grubość grzbietu: 3,5cm
Ocena:  10/10 ♥


Percy Jackson to postać znana przez wielu z Was. Jest bohaterem serii o tym samym tytule, jednak oprócz niej występuje w Olimpijskich Herosach. Książka, tak jak poprzednie części pozytywnie mnie zaskoczyła!

Główny bohater traci pamięć. Nie pamięta nic ze swojej przeszłości. Przez przypadek ląduje w Obozie Jupiter, gdzie dołącza do zgranego zespołu. Wraz z Frankiem i Hazel otrzymuje zadanie.Muszą schwytać Śmierć do Dnia Fortuny będącego ważnym świętem obchodzonym w rzymskim obozie, dlatego wyruszają razem w poszukiwaniu Tanatosa. W międzyczasie syn Marsa dowiaduje się o tajemnicy, którą może wyjawić najbliższej mu osobie. Percy przypomina sobie o więzi łączącej go z Annabeth. Wie, że musi ją znaleźć, choćby miał narazić przy tym swoje życie.

Czy przyjaciele zdążą na czas ze znalezieniem boga śmierci? Czy Percy odzyska pamięć?

Jeżeli czytałaś/eś jakąkolwiek książkę Ricka Riordana z pewnością wiesz, że humor i wartka akcja nie jest mu obcy. Książkę czytało mi się bardzo szybko i przyjemnie, stąd wynika moja wysoka ocena tej pozycji. Fantastyczne miejsca i bohaterowie tworzą świetny klimat książki w oparciu o mitologię grecką oraz rzymską.

Książkę polecam wszystkim!


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Translate