[14] Poszukiwanie- Bryan Reardon


Książka: Poszukiwanie
Autor: Bryan Reardon
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 25 luty 2016r.
Stan: Posiadam, przedpremierowo
Liczba stron: 360
Ocena: 10/10 ♥♥♥

Debiutancka książka Bryana Reardona trafiła wczoraj jako ebook na moim tablecie. Początkowo myślałam, że jest to typowa obyczajówka, jednak po kilku rozdziałach książka dosłownie wchłonęła mnie. 
Simon wraz z Rachel wychowuje dwójkę dzieci. W rodzinie panuje spokój... aż do momentu, kiedy ojciec dowiaduje się o strzelaninie w szkole. Wszyscy uczniowie, w nich Jake- syn głównego bohatera mają udać się do kościoła Świętego Michała, aby tam bezpiecznie odebrali ich rodzice. Simon natychmiast wsiada w auto, aby zobaczyć czy z dziećmi wszystko w porządku. Gdy jest już na miejscu widzi rodziny, pełno rodzin czekających na pociechy. Zostaje poinformowany, że  w strzelaninie zginęło 13 osób. Powoli z zakrystii wychodzą dzieci sąsiadów, pełno znajomych twarzy, a także jego córka Laney. Wkrótce wszyscy radośnie zaczynają opuszczać świątynie... Oczywiście z wyjątkiem czternastu rodzin. Simon otrzymuje informację, że jego syn jest mordercą. Policja jest pewna winowajcy, gdyż chłopiec od wielu lat przyjaźnił się z Dougiem-szkolnym łobuzem. Ojciec musi zdać sobie sprawę, czy tak naprawdę zna swojego syna.

Czy cichy i spokojny chłopiec zabił rówieśników? Czy Simon odnajdzie syna i dotrzyma obietnicy danej Laney?

Wzruszający thriller psychologiczny zmuszający do refleksji nad samym sobą. Podczas czytania, w oku niejednokrotnie kręciła się łezka. Akcja dzieje się bardzo szybko, przez co niesamowicie pochłania czytelnika. Myślę, że to powieść dla każdego. Bardzo dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka za możliwość zrecenzowania tej cudownej książki! Od dziś dołącza ona do grona moich ulubionych książek.

Gorąco polecam!
4 komentarze:

 1. Super recenzja zachęca do przeczytania :) ale książka nie w moim klimacie :/

  Buzka Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta okładka, te streszczenie, ta opinia! <3 Wciągnęło mnie całkowicie, mam tylko nadzieję, że znajdę te książkę w bibliotece :D
  Pozdrawiam! Tysiąc Żyć Czytelnika

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę genialna recenzja. Na pewno sięgnę po tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Naprawdę genialna recenzja. Na pewno sięgnę po tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Translate