[16] Cyfrowa twierdza- Dan Brown

  Książka: Cyfrowa twierdza
Autor: Dan Brown
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 15 marca 2012
Stan: Posiadam
Liczba stron: 457
Grubość grzbietu: 2,5cm
Ocena:  10/10 ♥

"Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu. "

Kolejna powieść Dana Browna recenzowana na moim blogu. Gdyby nie Inferno prawdopodobnie nie czytalibyście tego postu.  Książka wzbudziła we mnie takie emocje, że postanowiłam podzielić się tym ze wszystkimi! Dokładnie 12 grudnia założyłam bloga. Dziś przychodzę do was z recenzją Cyfrowej twierdzy.
    

Susan Fletcher to główna bohaterka pracująca w NSA, czyli w miejscu zatrudnienia najlepszych kryptologów świata. Agencja ta posiada sprzęt potrafiący złamać każdy szyfr. Jest to obrona przed hackerami, narkomanami czy innymi przestępcami, którzy kontaktują się ze sobą za pomocą szyfru. Pewnego dnia do TRANSLATORA trafia olbrzymi plik. Maszyna nie potrafi sobie z nim poradzić. Pracownicy dowiadują się, że sprawcą jest Ensei Tankado- człowiek, który znajduje się w czołówce światowych kryptologów znany ze swojego wynalazku TRANSLATORA. Planuje on umieścić niedający się złamać algorytm na internecie, jako ogólnodostępny plik. Partner Susan zostaje wysłany do Hiszpanii, aby stamtąd sprowadzić kopię Cyfrowej Twierdzy, gdyż sądzi, że umarły Japończyk zostawił ją ze sobą w trumnie. Dowiaduje się, że kanadyjski turysta wykradł pierścień z ręki Tankada. Teraz Becker stanie się detektywem na miarę profesora Roberta Langdona. Natychmiast wyrusza do szpitala, aby znaleźć złodzieja. Okazuje się, że odnalezienie pierścienia nie jest takie łatwe. David będzie musiał ryzykować życiem...

Kim okaże się być współpracownik przestępcy? Czy Susan wraz z Davidem rozwiążą zagadkę? Kto wygra walkę o pierścień?

Książka ewidentnie warta przeczytania. Pełno akcji, sensacji i zagadek. Bardzo spodobał mi się sposób, w jaki były prowadzone rozdziały. Przyznaje 10/10, gdyż jest niesamowicie porywająca! Przeczytałam ją w jeden dzień! Myślę, że sięgnę po kolejne pozycje tego autora.

Polecam każdemu!


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Translate