[36] Pamiętnik- Nicholas Sparks
Książka: Pamiętnik
Autor: Nicholas Sparks
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: wrzesień 2007 r.
Stan: Z biblioteki
Grubość grzbietu: 1,3 cm
Ilość stron: 208
Ocena:  10/10 ♥


Krótki opis:

Noah, będący już staruszkiem czyta  kobiecie chorej na Alzheimera wpisy ze swojego pamiętnika. Czyta o tym, co spotkało ich w latach młodości, kiedy to Allie odszukała go w artykule z gazety i prędko pojechała na poszukiwanie jego domu.
Kiedy Noah i Allie jako 16-latkowie spędzali ze sobą lato, rodzice zabraniali im się spotykać. Zadecydował o tym status społeczny nastolatków. Bogata dziewczyna i biedny chłopak, dwa różne światy. Jako przyszła mężatka Allie powraca do wspomnień sprzed lat. Wszystko przypomina jej o tym, jak dobrze czuła się z Noahem. Zastanawia się co powinna zrobić. Może powinna wybrać starą miłość sprzed lat, o której nigdy nie zapomniała, zamiast narzeczonego? Na pomoc przychodzi jej matka wraz z pękiem listów.


Wydanie:
Książka ma dosyć ładną okładkę w wakacyjnych klimatach. Tekst napisany wyraźną, dużą czcionką ułatwia szybsze czytanie. Książka idealnie sprawdzi się na wakacje. 

Moja opinia:

Muszę przyznać, że było to moje pierwsze spotkanie z Nicholasem Sparksem. Nie ostatnie. Po książkę sięgnęłam z polecenia kilku osób *dziękuję <3*. Nie żałuje, ponieważ książka była cudowna. Jest jedną z najpiękniejszych historii, które przeczytałam w życiu. Z pewnością zapamiętam ją na zawsze. Jak wiecie, łatwo wzruszam się na książkach. Na tej również uroniłam wiele łez. Bardzo wczułam się w historię Noaha- tragiczną, ale zarazem pełną miłości i poświęcenia. Jestem pewna, że wielokrotnie powrócę jeszcze do Pamiętnika.
 Książkę zdecydowanie polecam każdemu! 

3 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Translate