[37] Blaze- Stephen King


Książka: Blaze
Autor: Stephen King
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 13 marca 2015 r.
Stan: Posiadam
Grubość grzbietu: 2 cm
Ilość stron: 320
Ocena:  9/10 ♥


,,Świat jest brudny, a im dłużej człowiek się na nim obraca, tym bardziej nasiąka tym brudem."

Krótki opis:

Blaze, wyrośnięty i lekko cofnięty w rozwoju chłopak wraz ze swoim jedynym przyjacielem George'em żyje z drobnych kradzieży. To jego kumpel wpada na pomysł zgarnięcia wielkiej fortuny. Muszą tylko wykraść dziecko będące dziedzicem całego dorobku. Główny bohater nie może przyzwyczaić się do samotności po śmierci George'a. Doskonale wie, że jest nierozgarnięty i nie poradzi sobie z takim trudnym zadaniem. Okazuje się, że z pomocą przychodzi mu zmarły kompan.

Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem?
Czy Blaze okaże się być sprawcą przestępstwa? A może ofiarą...,,Życie jest jak gra w kręgle: trzeba zawsze zbić wszystko, co jest do zbicia, nieistotne, czy w pierwszym, czy w drugim rzucie."

Wydanie:

Chyba każdy uwielbia okładki Albatrosa. Ta także jest śliczna. Na okładce widzimy sierociniec pokryty śniegiem. Litery są duże, zatem sprzyjają szybkiemu czytaniu. 


Moja opinia:

Blaze to z pewnością pierwsza książka, w której kibicowałam komuś, kto robi źle. Było mi strasznie żal tego, co przeżył chłopak w dzieciństwie. Swoim zachowaniem przypominał mi Johna Coffey'a z Zielonej Mili. Nieporadny człowiek o wielkim sercu pragnący zrobić coś niemal niemożliwego. Akcja książki dzieje się w zimę, przez co powieść Kinga wydaje się być jeszcze bardziej tajemnicza. Muszę przyznać, że wywołała we mnie dużo emocji. Uwielbiam książki, w których cały czas coś się dzieje. Tego z pewnością nie brakuje w książkach Stepena Kinga, czyli mojego ulubionego autora. 


Serdecznie polecam miłośnikom kryminałów! ♥


2 komentarze:

  1. Jeszcze nie czytałam,ale mam w planach,jak każdą książkę Kinga <3

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Translate