[3] Pierwsza książka przeczytana w 2016 roku!

,,Przebudzenie" Stephena Kinga.

Książka opowiada o życiu początkowo małego chłopca  Jamie Mortona. Chłopiec bawiąc się dostrzega za sobą cień pastora. Od tej pory nawiązuje z nim przyjaźń. Pastor posiada niezwykłą moc uzdrawiania. Jamie odkrywa ją, kiedy jego starszy brat traci zmysł mowy. Wkrótce potem pastor zostaje wydalony z parafii z powodu ,,strasznego kazania".
W następnych rozdziałach dowiadujemy się o późniejszym niespokojnym życiu bohatera. Dostrzegamy jego zmianę, niekoniecznie na dobrą. Pewnego dnia po wielu już latach rozłąki dostrzega Charlesa. Ten pomaga mu wyjść z nałogu. 
Charles pomaga wszystkim. Co za tym się kryje? -To pytanie dręczy Jamie'go. Wie, że Wielebny może być niebezpieczny, jednak musi być przy nim ze względu na pewne okoliczności. Jak dalej potoczy się historia? Dowiesz się, gdy przeczytasz tę książkę.
Moim zdaniem książka nie jest typową książką Kinga. Mistrz grozy? Tak! Ale z pewnością ta książka nie jest horrorem. Nie potrafię dokładnie powiedzieć dlaczego właściwie wystawiłam taką ocenę, ale jest to 7/10. Trochę zawiodłam się ponieważ liczyłam na mocną powieść grozy.1 komentarze:

  1. Mnie książka szczerze podobała się bardzo 😍 Jest wspomniane,że książka nie należy do horroru ale okej 😱
    Super blog 😘

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Translate