[4] Kultowa seria Diabelskich maszyn!


,,Znasz to uczucie, kiedy czytasz książkę i wiesz, że to będzie tragedia, czujesz, że nadciąga ciemność i zimno, widzisz, że sieć zaciska się wokół postaci, które żyją na jej stronicach. Ale jesteś przywiązany do tej historii, jakbyś był wleczony za powozem, nie możesz się go puścić ani zmienić kierunku."

Dzisiejszy wpis będzie dotyczył 2 książek z mojej ukochanej trylogii Diabelskich maszyn autorstwa Cassandry Clare.Ze smutkiem czytam aktualnie ,,Magisterium. Próba żelaza" oraz ,, Kroniki Bane'a", bowiem będą to ostatnie przeczytane książki tej wspaniałej autorki. W tym roku ma się pojawić jej kolejna seria, której polskim tytułem jest ,,Pani noc", jednak jeszcze nie jest mi wiadomy termin.
Przejdźmy zatem do recenzji :)
Obydwie książki są kontynuacjami Mechanicznego anioła. Fantastyczna seria opowiada o losach Nocnych Łowców. Pokazuje dzieje przed ,,Darami Anioła", które jakby są ich kontynuacją. Głównymi bohaterami książek są: Tessa Gray, James Carstairs oraz William Herondale. Przyjaciele, których łączy niezwykła więź oraz dziewczyna zakochana w obojgu. Ciężko chory Jem musi przyjmować specyficzny narkotyk tylko po to, aby móc dłużej pożyć. Wspierają go w tym przyjaciele oraz Tessa. Nagle sprawy biorą gwałtowny obrót i każdy z głównych bohaterów musi samotnie wykonywać swoje zadanie. Tessa zostaje porwana dla Mortmaina. Will próbuje ją uwolnić, a Jem walczy o swoje życie. Ponadto w Instytucie panuje problem.
Czy Tessa i Jem wezmą ślub? Czy Tessa zostanie uwolniona, a Instytut na nowo się odrodzi? Sięgnij po tę książkę jeżeli chociaż trochę zainteresowała Cię moja opinia dowiesz się odpowiedzi na powyższe pytania.
Muszę przyznać,że seria spodobała mi się bardziej od Darów Anioła i z pewnością oceniam 10/10  ♥ Obie książki należą do moich ulubionych.
Polecam każdemu!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Translate