[42] Odłamki

Książka: Odłamki
Autor: Ismet Prcić
Data wydania: 18 marca 2015 r.
Stan: Posiadam/ Współpraca
Grubość grzbietu: 2,6 cm
Ilość stron: 430
Ocena: 6/10

Jeśli kiedykolwiek ciekawiło cię, jak wygląda życie imigranta uciekającego z kraju ogarniętego wojną i prześladowaniem, to ,,Odłamki" są właśnie dla ciebie. 


Krótki opis:
Głównym bohaterem i narratorem jest sam autor, ponieważ ksiażka po części stanowi jego pamiętnik. Ismet Prcić uwielbia teatr i wiąże z nim swoją przyszłość. Niestety przez konflikt etniczny w Bośni chłopak musi jak najszybciej opuścić kraj, by przeżyć. Między kartami odnajdujemy także postać młodego żołnierza- Mustafę Nalić. Wkrótce przeplatają nam się losy obu mężczyzn zmagających się z wojną.

Kim naprawdę są Ismet i Mustafa?

Wydanie:
Nie pierwszy raz wydawnictwo SQN zaskoczyło mnie piękną szatą graficzną. Okładka jest wprost cudowna. Książka posiada również skrzydełka, a przy każdym rozdziale, w rogu znajduje się rysunek odłamków.


Moja opinia:
Podsumowując książka jest obowiązkową lekturą dla osób, które lubią zagłębiać się w tematy wojny i ucieczki. Autor idealnie przedstawił i przybliżył nam lata wojny w Bośni. Ponadto opowiedział o swoim dzieciństwie i dojrzewaniu, o chorej matce i problemach. Według mnie książka była tylko dobra. Niestety nie zasłużyła na wyższą notę niż 6/10, ponieważ od połowy stała się dla mnie nudna. Mimo wszystko myślę, że zaciekawi miłośników historii.Polecam zainteresowanym!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu Sine Qua Non <30 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Translate