[48] Zapisane w wodzieTytuł: Zapisane w wodzie
Autor: Paula Hawkins
Data wydania: 2017 r.
Stan: Posiadam
Grubość grzbietu: 2,6 cm
Ilość stron: 364
Ocena 10/10! ♥

Niespodziewanie nad brzegiem rzeki znaleziono ciało pisarki. Kobieta od lat interesowała się masowymi samobójstwami nad rzeką w Beckford. Nie bez powodu jej powieści opierają się na tych nieszczęśliwych wydarzeniach. W mieście zaczyna być prowadzone śledztwo. Wychodzi na jaw, że w nocy przed śmiercią, Nel Abbott wydzwaniała do swojej siostry. Jules nie odbierała telefonu, zważywszy na swój słaby kontakt z Nel. 

Na światło dzienne wychodzą tajemnice z przeszłości. Skrywane przez lata tajemnice kryją w sobie wiele wspólnego ze śmiercią Nel Abbott.

Dlaczego Nel skoczyła? Czy w ogóle skoczyła?Zapisane w wodzie to pierwsza książka autorstwa Pauli Hawkins, jaką miałam okazję przeczytać. Z pewnością sięgnę po Dziewczynę z pociągu, gdyż recenzowany kryminał podbił moje serce. Opinie o obu książkach autorki z pewnością są podzielone. Jedni je kochają, drudzy nienawidzą. Uwielbiam książki o tej tematyce. Powieść pochłania czytelnika niczym wir wody, aczkolwiek na początku jest troszeczkę trudniej z wbiciem się w fabułę. Przez kilka pierwszych stron nie mogłam odróżnić od siebie postaci. Zadawałam sobie pytanie: ,,Kto jest kim?" Potem było już tylko lepiej. Poznawałam po kolei losy wielu bohaterów. Przez poszczególne poszlaki mogłam rozstrzygać tę sprawę czytając książkę. Nie ukrywam, że przewidziałam samo zakończenie, ale mimo to książka była cudowna. Cała historia układała się w bardzo logiczną układankę. Nie łatwo oderwać się od niej na krok, dlatego polecam, aby czytać ją w wolnym od nauki, czy pracy czasie.  
Musicie ją przeczytać! 
Polecam serdecznie! ♥


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Translate